Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Internetowy kantor - sprawdź koniecznie.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo proste jak tradycyjnego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na inną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Drugim i bardzo znaczącym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług popularnych wśród konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w określonym przez klienta terminie.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących komfort, a także dużą autonomię w rozporządzaniu swoimi środkami finansowymi. Używają ich też osoby uczące się lub zatrudnione za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.