Zalety oczyszczacza powietrza

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, sadzę, pyły zawieszone PM10 czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w obsłudze.