Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Więcej o aparatach do drenażu limfatycznego na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do presoterapii – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór mankiet naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To w głównej mierze obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Dużo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. niewydolność serca czy choroba nowotworowa, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]