Terapia par – pomoc dla małżeństw w kryzysie

Nie trać wiary! Specjalistę od terapii par UK znajdziesz tu

Kryzysy zdarzają się we wszystkich parach. Wiele z nich nie stanowi zagrożenia, zaś po dojściu do tego, co jest źródłem problemów, partnerzy sami rozwiązują trudności. Zdarza się niestety, iż przyczyny są naprawdę problematyczne – na przykład zdrada jednego z partnerów, kłamstwa czy problemy łóżkowe. W podobnych sytuacjach wyjście z kryzysu samodzielnie potrafi być nieosiągalne. Dawniej najczęściej owocowało to zakończeniem związku, lecz obecnie dostępne są sposoby, dzięki którym można zakończyć każdy kryzys. Kiedy jednak terapia par będzie rzeczywiście potrzebna? Jak przebiega? Jak do niej podejść, żeby przyniosła dobre skutki?

Kiedy wybrać terapię par?

Małżeństwa w kryzysie zazwyczaj proszą o pomoc wówczas, gdy nie są w stanie zrozumieć zachowania drugiej strony. Zwykle nie spędzają wolnych chwil ze współmałżonkiem, miast tego spotykają się między innymi z przyjaciółmi. Partnerzy podejmujący terapię par często zauważają, iż nie znajdują tematów do rozmów, gdyż ich zainteresowania są inne od zainteresowań drugiej strony. Terapia par bywa również rekomendowana wówczas, kiedy jeden z małżonków jest winny niewierności małżeńskiej – w podobnych przypadkach jest ona jednak najcięższa. Przyczyną sporych zgrzytów w kontaktach pomiędzy małżonkami potrafią okazać się również nierozwiązane problemy seksualne, gdyż pary zwykle nie potrafią dyskutować o tym bez wstydu.

Przebieg terapii par

Celem terapii par jest odszukanie powodów trudności w małżeństwie i ich zlikwidowanie. Dlatego najistotniejszymi elementami terapii są rozmowy między partnerami – nie mogą to być przy tym wyrzuty w gabinecie psychologa, a rzeczowe badanie, które pozwala na znalezienie powodów kryzysu. Terapia par zazwyczaj zakłada również mediację, gdyż ta umożliwia pokonanie wielu kłótni. Należy nadmienić także o tym, że terapia par spodziewane skutki przynosi wyłącznie wtedy, kiedy zgody chcą obie strony – dlatego ważną częścią są ćwiczenia nad polepszeniem komunikacji.

Adres firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339