Rodzaje alergii – wszystkie mogą być groźne

rodzaje alergii »

Sporo substancji może powodować uczulenia. Co ważne, pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że powinni uważać na dane związki – odwiedzają specjalistę dopiero wówczas, kiedy zauważają początkowe symptomy uczulenia. I mimo że świadomość dotycząca alergii jest w dziś naprawdę duża, warto napisać kilka zdań o ich rodzajach oraz substancjach, jakie je wywołują. Szczególnie, że sporo z nich używamy codziennie, a dla uczulonych spożycie nawet niewielkich ich ilości może stać się źródłem poważnych dolegliwości, a niekiedy też zgonu.

Jakie wyróżniamy rodzaje alergii?

Najczęściej odnotowuje się alergie pokarmowe. Takie rodzaje alergii pojawiają się po spożyciu pokarmów zawierających substancje uczulające – mogą to być pszenica, ryby lub migdały. Alergie kontaktowe powodowane są natomiast przez kontakt z danymi pierwiastkami – na przykład chromem oraz kauczukiem. Często przyczyną alergii bywają także pyłki roślin oraz sierść czworonogów – uczulenie daje wtedy o sobie znać łzawieniem spojówek, kichaniem oraz bólem głowy.

Wybierz właściwą terapię dla konkretnego rodzaju alergii

Bez względu na to, jakie rodzaje alergii nam dolegają, po zauważeniu pierwszych symptomów należy od razu wybrać się do specjalisty. Po stwierdzeniu alergii powinniśmy także sprawdzić jak unikać alergenów oraz czym zastąpić określone substancje. Przydatne w takich przypadkach okażą się informacje znalezione w serwisach o zdrowiu skierowanych do alergików – łatwo dzięki temu zastosować wiedzę ludzi długo zmagających się z uczuleniem.

Portal MojeAlergie.pl