Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszą metodą na uzupełnienie braków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant wraz z koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Ich założenie jest również mniej przykre dla pacjenta aniżeli zakładanie mostu czy pełnej protezy – nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich zakładanie?

proces założenia implantów zębowych zaczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Poza nim ważne jest również odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Dokładność konieczna jest też przy umieszczeniu implantu zęba w kości. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe

Myśl o wszczepieniu implantu zębowego budzi u części osób przerażenie związane z ewentualnym intensywnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezwykle skutecznymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.