Protezowanie w szpitalu Skawina

Protezowanie daje szansę na rozszerzenie dróg żółciowych tak w łagodnych chorobach, jak i u chorych walczących z rakiem. W drugim przypadku może być stosowane jako część leczenia paliatywnego albo wstęp do zabiegów chirurgicznych. Jakie korzyści odnoszą pacjenci poddani leczeniu taką techniką? Dlaczego lekarze tak często ją używają?

Na czym polega protezowanie?

Warto zaznaczyć, że nie wszyscy pacjenci mogą być poddani protezowaniu przewodów żółciowych. Zabieg przeprowadzany jest bowiem w znieczuleniu ogólnym, a w przypadku jakichkolwiek utrudnień, lekarz musi nie doprowadzić do rozpoczęcia protezowania.

Przykłady użycia protezowania

Medycy wybierają protezowanie, kiedy u chorego z rozmaitych powodów doszło do zmniejszenia średnicy kanałów żółciowych. Takie zmiany mogą być następstwem zarówno mniej poważnych chorób, jak i raka.

Protezowanie – dobre strony

Zwiększenie średnicy dróg żółciowych daje szansę uniknąć wielu groźnych komplikacji – za jego sprawą można ograniczyć niebezpieczeństwo pojawienia się żółtaczki. Protezowanie bywa też bezpieczniejszą alternatywą dla znacznie cięższej kuracji chirurgicznej.

Protezowanie, a możliwe komplikacje

Pacjenci nie otrzymują jednak całkowitej pewności dotyczącej tego, że protezowanie zakończy się sukcesem – z uwagi na to warto pamiętać o możliwych komplikacjach. Wśród najpopularniejszych problemów lekarze wymieniają poważne zapalenie dróg żółciowych, a jego oznakami mogą być dreszcze oraz podwyższona temperatura. Czasem dochodzi również do krwotoków z jelit.