Objawy alergii – kiedy iść do lekarza?

kliknij

Uczulenie dotyczy około 30% społeczeństwa. Zwykle ta choroba nie stanowi zagrożenia dla życia, jednak w najcięższych przypadkach może pojawić się takie ryzyko. Niezależnie od tego, alergia potrafi bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie – swędzące spojówki czy swędząca skóra nie pozwalają skoncentrować się również na najprostszych zadaniach. Chcąc skutecznie walczyć z alergią, trzeba właściwie ją rozpoznać. Dużo wiadomości na temat uczuleń znajdziemy w internecie – funkcjonują tam strony adresowane dla uczulonych.

Wymioty i osłabienie? To objawy alergii

Przyczyną uczuleń zazwyczaj okazuje się spożycie niektórych pokarmów. Pośród substancji, które mogą powodować alergie, wspomnieć trzeba przede wszystkim białka, orzeszki czy ryby – po ich spożyciu objawy alergii występują bardzo prędko. Nieco później dają o sobie znać objawy alergii na pozostałe substancje – na przykład groch lub pszenicę. Należy też pamiętać, że alergie mogą powodować różne medykamenty. Alergie pokarmowe dają o sobie znać w szczególności wymiotami, świądem skóry, zawrotami głowy i osłabieniem organizmu. Po ich wystąpieniu należy bezzwłocznie udać się do przychodni.

Jak rozpoznać objawy alergii na pyłki?

Kolejny częsty rodzaj alergii to te wywołane przez futro zwierząt lub kurz. Łatwo rozpoznać je dzięki katarowi, bo ten obserwowany jest prawie zawsze. Często pojawiają się też takie objawy alergii jak świąd gardła, kichanie i pieczenie oczu. Po ich zauważeniu powinniśmy bezwzględnie poprosić o pomoc specjalisty – on przepisze właściwe leki.

Portal MojeAlergie.pl