Nie daj się smogowi! Korzystaj z masek do biegania

Bieganie wciąż zdobywa kolejnych zwolenników. To rzecz jasna informacja ze wszystkich stron dobra, ponieważ bieganie, jak mnóstwo innych sportów, korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz minimalizuje niebezpieczeństwo rozwoju różnych chorób. Niestety dotyczy to jedynie obszarów z czystym powietrzem. Na terenach, gdzie powietrze jest zapylone, wszystkie sporty na otwartym powietrzu potrafią być przyczyną rozwoju ciężkich chorób. Powinniśmy o tym pamiętać szczególnie, że południe Polski jest klasyfikowane jako jeden z najbardziej zapylonych obszarów na Starym Kontynencie. Nie oznacza to oczywiście, że przebywając tam powinniśmy zaprzestać biegania. Musimy tylko kupić specjalną maskę do biegania.

Maska do biegania – jak jest zbudowana?

Antysmogowe maski do biegania są inne od tych, modeli przeznaczone są dla kotłowych CO oraz hutników. Podczas aktywności fizycznej musimy wszak zadbać o wygodę oraz wykorzystywać tylko te modele, które zagwarantują nam bezpieczne zapięcie. Podobnie jak tamte modele, maska dla biegaczy posiada filtr węglowy, a ten blokuje spaliny z powietrza. Z uwagi na to, iż pozostają one wewnątrz filtra, nieuniknione będą jego częste zmiany. Najtańsze przeciwsmogowe maski do biegania nie posiadają wymiennych filtrów, więc po ich wyeksploatowaniu powinniśmy nabyć nowy egzemplarz. Jeśli jednak zdecydujemy się na nieco bardziej skomplikowaną maskę, po zużyciu filtra można po prostu włożyć kolejny.

Odpowiednia maska do biegania

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, najważniejszym atutem maski do biegania będzie jej wygoda – przed tym, jak kupimy konkretny egzemplarz, warto więc sprawdzić, czy okaże się on dopasowany do rozmiaru naszej twarzy. Jeżeli chcemy kupić maskę do wielomiesięcznego używania, dobrze postąpimy decydując się na egzemplarze z wymiennymi filtrami. Nie zapominajmy także o wyglądzie maski – wszak stały się dziś one ważną częścią stroju i tak jak pozostałe, powinny dobrze wyglądać.