Maska przeciw smogowi – dlaczego jest tak ważna?

Małopolska i duże metropolie należą do szczególnie zapylonych obszarów Starego Kontynentu. Nic więc dziwnego, że ich mieszkańcy szukają metod, które umożliwiłyby zminimalizowanie szkodliwych efektów zapylenia powietrza. Najistotniejsze oczywiście są starania, dzięki jakim możliwe stanie się zmniejszenie ilości emitowanych spalin – tak przez zakłady, jak i piece w kamienicach. Póki niestety w atmosferze wciąż znajduje się wiele pyłów, najważniejsze jest zabezpieczenie układu oddechowego przed ich niekorzystnym działaniem. Dlatego tak istotne okazuje się, by wszyscy, którzy często znajdują się na dworze, kupili maskę przeciw smogowi.

Maska przeciw smogowi – budowa

Maska przeciw smogowi musi odizolować drogi oddechowe od zanieczyszczeń z atmosfery – z tego powodu jej ranty bezpośrednio przylegają do głowy. Najważniejszymi elementami tego typu masek są rzecz jasna filtry, bo te blokują drobiny pyłu. By okazały się skuteczne, muszą być wykonane z aktywnego karbonu o właściwej budowie, która pozwoli na zablokowanie nawet najmniejszych drobin. Z tego względu musimy pamiętać, że po włożeniu maski oddychanie może być w niewielkim stopniu trudniejsze niż bez niej.

Jak kupić maskę przeciw smogowi?

Ubieranie maski przeciw smogowi przyniesie pozytywne efekty jedynie wówczas, jeśli będziemy ją zakładać za każdym razem, gdy przebywamy na dworze. Z uwagi na ten fakt przy jej zakupie koniecznie musimy dowiedzieć się, czy maska jest dopasowana do wielkości naszej głowy i czy jesteśmy w stanie bez problemu przez nią oddychać. Na rynku możemy nabyć rozmaite maski przeciw smogowi – tak proste modele, jak i te posiadające wymienny filtr. Jeśli chcemy używać jej w czasie aktywności fizycznej, najlepszym rozwiązaniem okaże się kupno drugiego typu – te maski są wszak skuteczniejsze oraz komfortowe.