Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Martwica, zapalenie miazgi, daleko posunięta próchnica, złamanie zęba czy też konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, iż zwykle w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u większości pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, zatem leczenie kanałowe wymaga zastosowania bardzo efektywnego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba ceramiką, metalem szlachetnym, cementem szkło-jonomerowym bądź materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać dobrego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, iż leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie są już konieczne.