Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy się zdecydować?

Leczenie kanałowe, chociaż u wielu czytelników powoduje lęk, w rzeczywiści jest aktualnie leczeniem niepowodującym dyskomfortu. Jest to rezultatem zastosowania innowacyjnych leków przeciwbólowych, które powodują, iż pacjent nie odczuwa dyskomfortu także podczas terapii poważnych uszkodzeń. Po oczyszczeniu kanałów zęba oraz ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje uzupełniony – dla wielu pacjentów jest to kres leczenia. Bywa jednak, iż po pewnym czasie kanał znów się uszkadza – ostatecznym wyjściem w takich sytuacjach będzie ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego wykorzystanie jest wtedy niezbędne? Jak znaleźć dentystę do przeprowadzenia takiej terapii?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wygląda?

W przypadku wtórnego leczenia kanałowego niezbędne jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Narzędzie to jest też zalecane, jeżeli kanały zęba nie są proste lub jego anatomia jest specyficzna z odmiennych przyczyn. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od zwykłej terapii – jest obecnie całkowicie bezbolesne, a specjalny mikroskop wisi nad głową chorego, nie powodując żadnego dyskomfortu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem uzależnione są od stopnia uszkodzeń i lokalizacji zęba.

Jaki lekarz przeprowadzi leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem da spodziewane rezultaty i nie będzie nieprzyjemne tylko wówczas, gdy znajdziemy odpowiedniego stomatologa. Kluczowe będą jego umiejętności i staż, a o nich wiele mówią na przykład zdobyte świadectwa. Warto też dowiedzieć się, co o konkretnym stomatologu sądzą poprzedni pacjenci – ich komentarze bez trudu wyszukamy w sieci. Przy poszukiwaniach lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy zaś kierować się kosztami – przecież chodzi o nasze zdrowie.