Lampa BEYOND – skuteczny sposób na wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie codziennie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, nakładki, paski), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje znakomite rezultaty już po kilku zabiegach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – etapy zabiegu lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także dobre dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.