Kurs – pierwsza pomoc

W Polsce każdego roku traci życie kilka tysięcy osób wyłącznie z tego powodu, że obserwatorzy zdarzenia nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka pogotowia . Odpowiedzią na tak zatrważające statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego reagowania w chwili zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się z wykorzystaniem e-learningu. Szkolenia przez Internet są na pewno wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania treningów z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Tematy, jakie pojawią się w czasie szkolenia, są uzależnione od uzgodnień organizatorów z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne oraz skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku oparzeń chemicznych czy zatruć lekami.