Kiedy warto zdecydować się na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska UK - odszukaj specjalistę, który Ci pomoże

Każde małżeństwo może popaść w rozmaite problemy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy okaże się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane z niewiernością jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też przezwyciężyć trudności i usprawnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich trudności. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, aby bardzo dobrze pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że dzisiaj bez trudu można znaleźć polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia terapię oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi problemami. Należy wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Adres firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339