Kiedy udać się po poradę do chirurga stomatologa?

Specjalność trudniącą się wykonywaniem wymagających operacji w zakresie jamy ustnej reprezentuje chirurg stomatolog. Jest to odrębna gałąź studiów medycznych, której nie należy mylić ze zwykłą stomatologią.

Kiedy trzeba poddać się zabiegom chirurga stomatologa?

Interwencji chirurga stomatologa wymagają często ostatnie zęby trzonowe, których ekstrakcja nie należy niestety do najprostszych procesów. Profesjonalne wyrwanie ósemek niebywale utrudnia fakt, że ich ukryte w dziąsłach części zdarzają się haczykowate. Wówczas do akcji wkracza specjalista – chirurg stomatolog, który robi zdjęcie RTG chorej jamy ustnej i przesądza o kolejnych krokach. Pacjenci uskarżający się na spore braki w uzębieniu też mają możliwość poddać się szerokiemu wachlarzowi skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologa. Możemy wybrać komfortowe implanty zębowe, czyli tytanowe wkręty implementowane w jamie ustnej pacjenta. Na nich z kolei można nadbudować usunięty ząb. Tak przygotowane implanty są niezwykle praktyczne, umiejscowione na zawsze i nowatorskie w porównaniu do przestarzałych protez.

Czym praca chirurga stomatologa wyróżnia się od tradycyjnych specjalizacji dentystycznych?

Chirurg stomatolog ściśle współpracuje z innymi dentystami i przeprowadza operacje, które wykraczają poza zwykłą specjalizację stomatologiczną. Trafiają do niego osoby z naruszonymi zębami, których nie umiemy wyrwać używając standardowych narzędzi. Wskazaniem do interwencji chirurga stomatologa są również tkwiące w jamie ustnej cząstki miazgi zębowej. W swojej praktyce używa on z narzędzi oraz metod terapii, niedostępnych u pozostałych lekarzy. Wszystkie procedury medyczne prowadzone są pod znieczuleniem, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Pamiętajmy również, żeby sumiennie podporządkowywać się do wskazań chirurga dentystycznego, wystrzegać się gorących napojów czy palenia papierosów tuż po operacji.