Kiedy sięgnąć po koktajl odżywczy?

Normalne jedzenie w różnych przypadkach jest niemożliwe. Z jedzeniem pokarmów trudności mogą mieć przede wszystkim chorzy zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego i chorobą Parkinsona i pozostałymi schorzeniami układu nerwowego. Odpowiedniego jadłospisu wymagają także chorzy na nowotwory, z chorobami płuc lub w stanach wycieńczenia. Najważniejszym z preparatów, z którymi prościej będzie pokonać te problemy okaże się koktajl odżywczy. Jak się go robi? Kiedy po niego sięgnąć?

Jak zrobiony jest koktajl odżywczy?

Koktajle odżywcze umożliwiają łatwe zregenerowanie sił witalnych. Dzieje się tak dzięki temu, iż ich receptura jest tak zbilansowana, by zapewnić organizmowi potrzebne substancje odżywcze. W preparatach tego typu zawarte są białko i mnóstwo witamin, a dzięki płynnej formie są łatwe do przyswojenia także przez bardzo niedożywionego chorego. Koktajl odżywczy możemy kupić w najróżniejszych wersjach – o smaku wiśniowym, brzoskwiniowym lub czekoladowym.

Przyrządź koktajl odżywczy

Korzystanie z koktajlu odżywczego nie jest problemem. Wystarczy tylko wziąć odpowiednią porcję preparatu i rozrobić go w letniej wodzie. Pojedyncza porcja koktajlu odżywczego odpowiada zazwyczaj jednemu, przeciętnemu posiłkowi. Jeśli koktajl odżywczy jest jedynym źródłem pokarmu, trzeba podać pacjentowi 6 saszetek dziennie. W przeciwnym wypadku podajmy tylko trzy saszetki. Wszystkie z nich pacjent może zjeść od razu lub spożyć ją na parę posiłków.

Recomed