Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Skieruj się tutaj po więcej informacji o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]