Jak stosować dożylne wlewy witaminy C

Kwas askorbinowy to niezwykle cenny składnik, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie większej zachorowalności na choroby wirusowe. Od połowy XX wieku posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Zobaczmy więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – wyjątkowo silne stężenie

Witamina C jest mikroelementem odpowiadającym za właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia). Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na terapię groźniejszych chorób – boreliozy, niewydolności układu krążenia, jak również mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim oddziaływanie witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się wykazać, że zastosowanie alternatywnego leczenia może zapewnić o wiele lepsze skutki leczenia. Wprowadzenie dużych porcji kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10 gramów pomoże pokonać wiele groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – dopełnienie klasycznych terapii

Technika dostarczania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa ryzyko powstania efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych metod (np. doustnych). Efekty mogą być zdumiewające – choroby serca przejdą fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć trwałe rezultaty, terapia musi trwać około miesiąca.