Implanty zębów odpowiedź na braki w uzębieniu

Zwykle marzymy o posiadaniu doskonałego uśmiechu. Niestety, nie wszystkim natura dała pięknymi zębami. Bardzo dużo pacjentów zmaga się z problemem paradontozy, czyli schorzeniem , które prowadzi do utraty uzębienia. Do tego dodać trzeba przebarwienia, wady zgryzu oraz inne problemy. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach każdy ma możliwość cieszyć się białym uśmiechem – trzeba tylko zdecydować się na implanty zębów.

Czym są implanty zębów?

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń, który wszczepiany jest w kość szczęki. Obecnie stosowane implanty wytwarza się z tytanu. Implanty zębów mają rozmiar naturalnego korzenia, który musi zostać usunięty przed zabiegiem wszczepienia. Na podstawie implantu mocuje się potem koronę, czyli sztuczny ząb. Na ten moment za typowe uważane są implanty o długości 10 mm. Istnieje także możliwość umieszczenia implantu krótszego, którego długość wynosi jedynie 6 milimetrów. Implanty wyglądają niczym naturalne zęby, co z całą pewnością stanowi ich bardzo duży atut. Za sprawą tego osoba, która na skutek choroby czy wypadku utraciła własne zęby, ma możliwość znów pochwalić się kompletnym i rewelacyjnie prezentującym się uśmiechem.

Implanty zębów – zaufany dentysta przede wszystkim

Decydując się na wszczepienie implantów, trzeba przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo. Z tego powodu zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był tylko przez szczycącego się dużym doświadczeniem stomatologa, który ma bogatą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Za sprawą tego mamy pewność, że implant będzie prawidłowo dopasowany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy wszczepiony w kości. Należy wiedzieć, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą z założenia wykonuje się tylko raz w życiu – implantów zazwyczaj się nie zmienia. Ze względu na używany materiał są one również bardzo dobrze znoszone przez ludzki organizm. Produkty z tytanu nie powodują reakcji alergicznych, co sprawia, że implanty można wykonywać również u alergików.