Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz też posiadają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać palenia papierosów, bardzo ciepłych potraw i napojów wyskokowych. Ważne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Implantologia – jak wybrać stomatologa

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne wskazówki.