Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębów?

Wachlarz tworzyw, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.