Wizyty domowe to dla dużej ilości osób możliwość diagnozy lekarskiej. Specjaliści odwiedzają w domu wszystkich tych, którzy cierpią na nieuleczalne choroby i nie są w stanie dotrzeć do przychodni. Sprawdźmy więc jakie dolegliwości można rozpoznać w trakcie wizyty domowej i jakie badania się wtedy przeprowadza.
Wizyty domowe – lekarze rodzinni
Interniści, specjaliści z zakresu leczenia najmłodszych – oni zazwyczaj wykonują wizyty rodzinne. O potrzebie wizyty domowej decyduje głównie kondycja chorego – przeważnie są to osoby starsze, inwalidzi, dla których wizyta w szpitalu zagrażałaby zdrowiu. W domu można zdiagnozować bardzo wiele groźnych schorzeń, np. poszerzenie przedsionka serca, nieprawidłowości neurologiczne oraz problemy geriatryczne. Pacjentów odwiedzają również wykwalifikowane pielęgniarki, które zajmują się np. wymianą opatrunków i kontrolują stan zdrowia. Wizyty domowe to również rozwiązanie dla pacjentów o osłabionej odporności, którzy obawiają się wizyty w szpitalu pełnym zarazków.
Wizyty domowe – poprawiają kondycję seniorów
W czasie wizyty domowej można wykonać różnego rodzaju zabiegi. Od kluczowych jak np. sprawdzenie ciśnienia, osłuchania serca, aż do bardzo skomplikowanych. Wymiana cewników Foleya z pęcherza moczowego, analiza tętna, postawienie baniek oraz szczepienia – to najczęstsze zabiegi. Do tego internista może wręczyć nam receptę na leki. Wizyty domowe to usługi kompleksowe, które znacząco przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia chorych. Zwróćmy uwagę na, żeby przed wizytą znaleźć dokumenty o stanie zdrowia, czyli druki z przychodni czy zdjęcia RTG, ponieważ uprości ona postawienie prawidłowej diagnozy i wdrożenie skutecznego leczenia. Niektóre testy wymagają wykorzystania specjalnego sprzętu medycznego, dlatego przed wizytą należy również powiadomić internistę o chorobach kardiologicznych.