Czy warto zapisać dziecko na basen dla niemowląt?

Mimo że jeszcze kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowląt nie było popularne wśród mam, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie jest wszak doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój całego organizmu. Warto też dodać, że – wbrew oporom wielu kobiet – na basen mamy szansę wybrać się z bobasem naprawdę wcześnie, bo nawet od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, iż bobasy będą w pełni niezagrożone jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na właściwe ćwiczenia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy wyborze? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Basen dla niemowlaków – co daje?

Najistotniejszym plusem basenu dla niemowląt jest na pewno to, że wszechstronnie wspiera rozwój maluchów. Dzięki zajęciom na pływalni szybciej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśni, a delikatne nadal stawy maluchów nie są narażona na przeciążenia, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetne rozwiązanie usprawniające rozwój zborności ruchów, dzięki czemu dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Dobrze również zaznaczyć, że ćwiczenia na basenie prowadzone są z innym dziećmi – będą zatem doskonałą sposobnością do nauki społecznych relacji z innymi dziećmi.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowląt

Mnóstwo matek niesłusznie jest przekonanych, że zajęcia na basenie dla niemowlaków powodują czasem pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia ekipy, która organizuje takie zajęcia. Szczególnie ważne okaże się na pewno to, żeby były one prowadzone przez dobrych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających na basenie, ale też przygotują właściwe ćwiczenia, dzięki czemu te dobrze wykorzystają czas na pływalni, a także wyniosą z tego zdrowotne i psychiczne zyski.