Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Problem kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet rezydentów małych miejscowości. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Ciągnący się przez lata brak ustaw dotyczących domowych instalacji grzewczych oraz grzywien za utylizację w kominkach niebezpiecznych tworzyw, jak np. produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do wysokiego zapylenia powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na zdrowie Polaków. Czy można wobec tego zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym mieszkaniu?

Sprzęt do oczyszczania powietrza dla do użytku domowego

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa wysoko uprzemysłowione powinny jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia ich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie trudny i długi proces. Miast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz na własną rękę zadbać o jego oczyszczenie. Dzięki pokojowym oczyszczaczom powietrza w parę minut można skutecznie przefiltrować cząstki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość drobnoustrojów i grzybów, powodujących często wiele schorzeń. Walory stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza cenią sobie w szczególności osoby chorujące na astmę czy uczulenia, ale i ludzie zdrowi błyskawicznie poczują dobroczynne działanie czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza sprawdź czy ma certyfikaty

Osoby przebywające w sąsiedztwie dróg ekspresowych i obywatele silnie uprzemysłowionych obszarów powinni postawić na oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z dużym zapyleniem powietrza. Chodzi tutaj przede wszystkim o przechwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również wyłapać nie tylko zalążki grzybów, zarazki oraz bakterie, ale również niebezpieczny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszej lub większej kondensacji. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, warto upewnić się czy ma ono stosowne atesty.