Boli Cię ząb? Nie czekaj – idź do dentysty

Mimo wiedzy o tym, iż o uzębienie należy bardzo dbać, Polacy wciąż niechętnie chodzą do dentysty. Powodem zazwyczaj bywa zwykły lęk, a ten zresztą aktualnie okazuje się zupełnie nieuzasadniony. Dentysta dziś stosuje bowiem innowacyjny sprzęt, dzięki czemu chorzy nie powinni stresować się bólem. Innowacyjne technologie umożliwiają przeprowadzenie najróżniejszych trudnych zabiegów. Z czym więc szczególnie często udajemy się do gabinetu? Które usługi cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentów?

Zabiegi na fotelu dentysty

Nieczęsto już udajemy się do dentysty z zębami, których nie sposób już uratować. Podobne przypadki niestety wciąż występują, a ostatnim wyjściem jest wówczas ekstrakcja zęba i wstawienie implantu. Na szczęście rzecz jasna sporo zębów dentysta jest w stanie uratować – z użyciem innowacyjnych narzędzi będzie to możliwe także w przypadków poważnych ubytków. Jakie rozwiązania to umożliwiają?

Nie bój się dentysty

Eliminacja bólu podczas wizyt u stomatologa bierze się przede wszystkim z wykorzystania innych technik oczyszczania zębów. W miejsce zwykłych wierteł dentysta stosuje dziś na przykład specjalne żele oraz ozon. Skaler oraz laser to kolejne technologie, których używa dentysta. Natomiast kliny są wykorzystywane w szczególności do odbudowy zębów. Umożliwiają one dotarcie światła polimeryzującego do niewidocznych szczelin i odseparowanie zębów.