Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka podrażnionej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).