W jakich sytuacjach może przydać się pomoc adwokata?

Rolą adwokata jest dostarczanie porad prawnych, reprezentowanie swoich klientów przed sądami oraz urzędami oraz sporządzanie opinii prawnych. Zakres spraw, których mogą podjąć się adwokaci jest naprawdę szeroki. Dużej części z nas adwokaci kojarzą się zapewne ze sprawami karnymi. Ale niemała ich liczba podejmuje się też spraw o charakterze administracyjnym czy rodzinnych.

Jakiej porady prawnej może udzielić nam adwokat?

Osoby fizyczne najczęściej proszą o poradę tego specjalisty, kiedy potrzebują pomocy z zakresu prawa cywilnego, karnego lub rodzinnego. Adwokat może nas między innymi reprezentować, kiedy zdecydujemy się na rozwód. Tak samo rozległe jest spektrum pomocy, której adwokaci mogą udzielać spółkom. W tym wypadku mogą zwrócić się one o poradę wtedy, kiedy niezbędne jest wyjaśnienie kwestii związanych z prawem finansowym, gospodarczym, ale też prawem pracy. W zależności od tego, jakiej pomocy potrzebuje osoba prawna, adwokat jest w stanie przygotować dla firmy ekspertyzę bądź opinię prawną, w stu procentach profesjonalny szablon umowy oraz przygotować pisma procesowe. Te ostatnie bywają sporządzane również na potrzeby osób fizycznych.

Co adwokat jest w stanie przygotować dla firm?

Jak już wspomnieliśmy, o poradę do adwokata zgłaszają się zarówno osoby prywatne, ale też rozmaitej wielkości spółki i firmy. Na ich polecenie adwokat przygotowuje dokumentację odnoszącą się do działalności spółki bądź firmy. Prawo, w tym też prawo podatkowe, zmieniane jest niezwykle często i tylko adwokat jest w stanie śledzić je na bieżąco, a więc prawidłowo je interpretować. W każdej sprawie, czy to karnej, czy skarbowej, możemy być reprezentowani przez specjalistę tego rodzaju. Adwokat może podjąć się reprezentowania nas tak w sądzie, jak i w urzędzie.