Radca prawny dla osób fizycznych i spółek

Radca prawny to zawód, który wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoba reprezentująca literę prawa musi wyróżniać się ogromną wiedzą oraz umieć doradzić klientom najkorzystniejsze rozwiązania. Jakimi problemami zajmuje się obecnie kompetentny radca prawny?

Radca prawny – prawne aspekty e-marketingu i sporządzanie umów IT

Prężny rozwój prawa stawia przed radcami prawnymi kolejne wyzwania. Od kilkunastu lat radca prawny musi opierać się na wiedzy z różnych dziedzin, nie tylko klasycznych – np. prawo cywilne czy handlowe, ale także takich jak kwalifikacja prawna spamingu, prawo autorskie, dozwolony użytek. Prężny rozwój nowych technologii wymusza na radcach konieczność zdobywania nowej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w kryzysowych sytuacjach. Kto znajduje się w kręgu klientów radców prawnych? Przede wszystkim stowarzyszenia, podmioty lecznicze, przedsiębiorcy, ale też klienci indywidualni. Każda grupa klientówspotyka się z odmiennymi problemami, z którymi pomaga uporać się wykwalifikowany radca prawny.

Radca prawny – doradza w zakresie prawa ubezpieczeń społecznych

Radca prawny styka się z rozmaitymi tematami. Pomaga przygotowywać projekty regulaminów, nadzoruje umowy spółek handlowych, zajmuje się kompletowaniem dokumentów związanych z likwidacją podmiotów oraz jednostek budżetowych. Zyskuje też prawo reprezentowania klienta przed sądem, prowadzi sprawy naprawcze, doradza w zakresie prawa budowlanego. Pomaga też klientom indywidualnym, dla których dochodzi roszczeń, obsługuje sprawy o zachowek oraz wiele innych. W swojej codziennej praktyce radca prawny doradza także w sprawach o zniesienie współwłasności i w zakresie spraw o podział majątku. Stale doskonalący swoje kwalifikacje radca prawny jest obecnie na wagę złota – niezależnie od tego czy reprezentuje klientów korporacyjnych, stowarzyszenia, podmioty lecznicze, czy klientów indywidualnych.