Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących ojcostwa i macierzyństwa, uregulowania kontaktów czy władzy rodzicielskiej.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii prawnej

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodą. Takie podejście wynika z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.