Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz zakończenia. Świadczona przez nas pomoc prawna ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ochronić ich przed sporami sądowymi z zatrudnionymi. Jesteśmy świadomi, że wraz z rozwojem spółki, postępowanie zgodnie z prawem pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym zwolnieniem lub chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, ponieważ tego rodzaju sprawy charakteryzują się znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.