Zastosowanie ogrzewania ściennego

Ogrzewanie ścienne często przypomina instalacje podłogowe. Podobnie wykorzystuje systemy skonstruowane z mat – z tym, że montowane są nie pod posadzką, a pionowo. Mimo podobnej wydajności, nie zyskało ono popularności nawet porównywalnej z tym drugim. Czemu? Trudno stwierdzić, gdyż ma dosłownie identyczne atuty. Warto więc powiedzieć o nim kilka słów i zastanowić się nad mocnymi stronami tego systemu.

Ogrzewanie ścienne – rodzaje

W sklepach dostępne są trzy systemy ogrzewania ściennego – zasilane cieczą, powietrzem oraz energią elektryczną. Te pierwsze okazują się naprawdę wydajne – do tego stopnia, iż płynąca w przewodach woda nie może mieć więcej niż 50 stopni Celsjusza – w przeciwnym wypadku lokatorzy ogrzewanego nim wnętrza mogą skarżyć się na dyskomfort. Te same zalety mają instalacje powietrzne – ich moc wynosi nawet sto trzydzieści W na metr kwadratowy powierzchni. Systemy elektryczne są stosunkowo drogie w utrzymaniu, ale cechuje je największa funkcjonalność.

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie ścienne?

Ogrzewanie ścienne to rozwiązanie najlepsze dla osób uczulonych, ponieważ w przeciwieństwie do systemów wykorzystujących kaloryfery, nie wzbija brudu. Tak jak przy systemie podłogowym, ciepło jest równo rozkładane po wnętrzu, a to bardzo zwiększa komfort znajdujących się w nim osób. Ogrzewanie ścienne oprócz tego umożliwia kontrolowanie ciepłoty we wnętrzu, co jest na pewno pożądaną funkcją.