Zamontuj ogrzewanie płaszczyznowe

Ogrzewanie płaszczyznowe wbrew pozorom nie jest współczesnym wynalazkiem, bo jego pierwowzory tworzono już w starożytnym Rzymie. Współcześnie to rozwiązanie zyskuje wielu entuzjastów, w głównej mierze dzięki wspaniałym rezultatom – możemy uzyskać jednolity poziom temperatury oraz wzorową efektywność na niestandardowym metrażu. W jaki sposób działa ogrzewanie płaszczyznowe i w jakich sytuacjach opłaca się je zamontować?

Ogrzewanie płaszczyznowe – dostosuj do powierzchni i łącz szeregowo

Technologię grzewczą, która nie wykorzystuje zwykłych kaloryferów, tylko specjalistyczne płyty podłogowe, ścienne i sufitowe nazywamy ogrzewaniem płaszczyznowym. Koncepcja ta sprawia, że w każdym kącie pomieszczenia panuje zbliżona temperatura. To rozwiązanie posiada mnóstwo plusów, które dystansują tradycyjne metody ogrzewania nieruchomości. Jest przystosowane do osób chorujących na alergie, bo nie przyczynia się do gromadzenia szkodliwych substancji. Ogrzewanie płaszczyznowe jest również świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie estetykę pomieszczeń – kable są niewidoczne, ponieważ można je ukryć z tyłu płyty. W ten sposób może ogrzać nawet lokale o niestandardowej kubaturze – płyty można przecież dostosowywać do powierzchni (z wyjątkiem komponentów posiadających mechanizm grzewczy) i dowolnie łączyć.

Ogrzewanie płaszczyznowe – dla osób, którym zależy na oszczędnościach

Kiedy warto zainstalować ogrzewanie płaszczyznowe? To koncepcja zwłaszcza dla osób, którym zależy na oszczędnościach, nawet jeśli będą one długofalowe. Używane jest również w pomieszczeniach, w których problemem jest zimna podłoga. A może chcemy zadbać o dzieci, które chorują na schorzenia układu oddechowego? System ten z pewnością zredukuje dolegliwości związane z zarodnikami pleśni. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się też w wyjątkowo estetycznych lokalach, w których grzejniki mogą psuć harmonię. System może zostać zamontowany przy pomocy płyt GK, co powoduje, że montaż jest błyskawiczny i nie sprawi problemów.