Wykorzystanie ogrzewania płaszczyznowego

Grzejniki często nie będą z pewnością najpiękniejszym rozwiązaniem. Nie zawsze możemy wkomponować je do wyglądu konkretnego wnętrza – zwłaszcza, gdy chodzi o eleganckie domy. Nic zatem dziwnego, że niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie muszą wtedy zakładać grzejników. To oczywiście nie jedyne atuty opisywanych systemów. Czemu zatem warto wybrać któryś z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego dostępne są na rynku?

Ogrzewanie płaszczyznowe – rodzaje

Ogrzewanie płaszczyznowe może być założone pod podłogą lub w pionach. Systemy pierwszego typu wykorzystywane są zazwyczaj do dogrzania domów, chociaż odpowiednio dobrane części umożliwiają wykorzystanie ich w charakterze jedynego generatora ciepła. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować rozmaite nośniki – w sklepach dostępne są tak systemy wodne, jak i pneumatyczne bądź zasilane prądem. Te ostatnie są najbardziej kosztowne, ale oferują użytkownikom maksymalną wygodę.

Ogrzewanie płaszczyznowe – zalety?

Większość klientów wybiera ogrzewanie płaszczyznowe z uwagi na to, iż nie wzbija ono brudu – będzie zatem najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z uczuleniami. Systemy tego rodzaju pozwalają także na regularne rozlokowanie ciepłe – a to oczywiście pozytywnie rzutuje na wygodę mieszkania w konkretnym wnętrzu. Ogrzewanie płaszczyznowe to też doskonałe rozwiązanie kłopotów z niemałymi opłatami – umożliwiają zmniejszenie ich o dziesięć procent.