Wentylatory dachowe

Są najbardziej efektywnym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza – nie może więc dziwić, że z roku na rok zdobywają coraz więcej zwolenników. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich efektywność pozwala używać ich we wszystkich pomieszczeniach. Jakie rzeczy na temat takich urządzeń powinniśmy znać?

Nieskomplikowany montaż wentylatorów dachowych

Wybierając kupno wentylatora tego rodzaju, nie ma konieczności wzniesienia czerpni oraz wyrzutni powietrza. Niepotrzebne okazują się też rury instalacyjne, bo medium wprowadza się do środka przez otwory w dachu bezpośrednio do danego obiektu.

Wentylatory dachowe – w jaki sposób je naprawiać?

Naprawa opisywanych urządzeń będzie tak samo łatwa, jak ich założenie. Wentylatory dachowe naprawia się na dachu, co dla ludzi pracujących w wentylowanym za ich pomocą obiekcie nie stanowi najmniejszej nawet niedogodności. Naprawa tych urządzeń wiąże się również z koniecznością ich demontażu – wystarczy zdjąć odpowiednią pokrywę.

Pozostałe zastosowania wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe mogą być używane także w połączeniu z tradycyjną instalacją. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie kosztów ich eksploatacji, a w niektórych sytuacjach też zwiększenie wydajności.

Wentylatory dachowe – jakie można znaleźć?

Najpopularniejszymi rodzajami urządzeń tego typu są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Różne są też surowce, z których produkuje się te wentylatory – od plastiku, przez blachę glinową, aż po miedź oraz stal niskowęglową.

Specjalne wentylatory dachowe

Istnieją także wentylatory dachowe stworzone do działania w trudnych warunkach – na przykład urządzenia wytrzymałe na wysokie temperatury.