Sklep internetowy z osuszaczami powietrza

Nadmiar wody to częsty problem. Pojawia się szczególnie zimą, a jego skutkami jest zwykle rozwój grzybów i bakterii. Odczuwają to wszyscy mieszkańcy, którzy są ze względu na to w większym stopniu podatni na najróżniejsze problemy ze zdrowiem. W jaki sposób się przed nimi uchronić? Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie użycie osuszacza powietrza – najwydajniejsze tego typu produkty są w stanie odciągnąć z powietrza nawet pół metra sześciennego wody. Jak więc wybierać osuszacze powietrza?

Typy osuszaczy powietrza

Najpopularniejszym typem takich urządzeń okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Woda unosząca się w danym domu w pierwszej kolejności jest skraplana w specjalnym podzespole, a później odprowadzana do zbiornika. Urządzenia takiego rodzaju są bardzo efektywne – w odpowiednich temperaturach są w stanie odparować aż czterysta procent więcej wilgoci, niż inne urządzenia. Poza nimi znajdziemy również osuszacze absorpcyjne oraz wyposażone w odpowiedni granulat – te drugie wystarczą na prawie pół roku użytkowania.

Parametry osuszaczy powietrza

Najważniejsze okazuje się oczywiście efektywność osuszacza. Określamy ją dzieląc ilość odprowadzonej wody przez czas, w którym osuszacz działał. Żeby obliczyć, jaki produkt będzie optymalny, należy dowiedzieć się, jaką wielkość ma mieszkanie, gdzie zamierzamy go używać. Istotny będzie także zakres pracy, który określa, w jakich temperaturach i przy jakim maksymalnym poziomie wilgotności osuszacze powietrza mogą działać. Ta cecha będzie szczególnie ważna, w przypadku, gdy osuszacz zamierzamy stosować w piwnicy lub garażu.