Panel grzewczy – ciepło, ekologia i ekonomia na co dzień

Panel grzewczy to rozwiązanie, z którym można połączyć niezwykły styl z ogromną funkcjonalnością. Stosując promienie podczerwone, jest w stanie w kwadrans dogrzać każde wnętrze, nie niszcząc przy okazji jego wyglądu, a tym wyróżnia się wśród instalacji składających się z kaloryferów. Panel grzewczy bywa zwykle stosowany we wnętrzach o metrażu do 25 m2, bo w nich osiąga najwyższą skuteczność. Dlaczego opłaca się go wybrać? Jak działa panel grzewczy?

Jak działa panel grzewczy?

Panel grzewczy, jak przed chwilą napisaliśmy, wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Emituje więc energię przywodzącą na myśl promienie słoneczne. Promieniowanie jest niezauważalne dla ludzi, a poza tym jest taż w stu procentach bezpieczne. Panel grzewczy emituje ciepło, które następnie pochłaniają najróżniejsze będące w pokoju przedmioty i wydzielają z powrotem. Gwarantuje to lokatorom znacznie lepszy komfort niż tradycyjne instalacje ogrzewania.

Panel grzewczy – czemu się opłaca?

Panel grzewczy dobrze kupić nie tylko z uwagi na wygodę. To wszak idealny typ CO dla osób zmagających się z alergiami, gdyż nie wzbija powietrza znad posadzki. Wraz z ogrzanym powietrzem unoszą się także drobnoustroje, wywołujące uczulenia. Panel grzewczy również umożliwia zminimalizowanie wydatków – w odróżnieniu od innych instalacji, wykorzystuje nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent energii. Panel grzewczy charakteryzuje też prosty montaż – poradzimy sobie z nim samodzielnie w kilka godzin.