Nagrzewnice

Nagrzewnice mogą z łatwością wyręczyć systemy CO. Zdadzą egzamin zarówno w niedużych budynkach, jak i sporych halach przemysłowych. Ich montaż nie powinien być trudne, a z uwagi na niezbyt duże ceny, na ich kupno mogą zdecydować się także podmioty z mniejszymi środkami finansowymi. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć?

Jakie nagrzewnice spotykamy?

W katalogu producentów znajdziemy rozmaite rodzaje opisywanych urządzeń. Najchętniej wybierane są nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być montowane, w zależności od mocy, w małych pomieszczeniach, warsztatach albo ogromnych obiektach produkcyjnych. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się również nagrzewnice mobilne oraz przemysłowe, które wykorzystywane są w szczególności w maszynach wytwórczych.

Jakiego paliwa użyć do nagrzewnic?

Nagrzewnice są zasilane rozmaitymi paliwami. Dziś największą popularnością cieszą się urządzenia elektryczne, jednak coraz więcej osób stosuje również nagrzewnice na wodę i olejowe. Trochę mniej często stosowane są natomiast nagrzewnice gazowe oraz na węgiel i drewno.

Przykłady użycia nagrzewnic

Nagrzewnice możemy wykorzystywać właściwie we wszystkich miejscach. Poza budynkami gospodarczymi, działają także w halach magazynowych, w garażach lub na placach budów. Osobny rodzaj nagrzewnic używany jest również w samochodach.

Jak dobierać nagrzewnice?

Najważniejsza w tym przypadku okazuje się moc urządzenia, która musi odpowiadać wielkości wnętrza, w którym nagrzewnica będzie wykorzystywana. Duże znaczenie ma również ciepłotę panującą na dworze i spodziewaną jej wartość w środku obiektu.