Klimatyzatory przenośne

Choć jeszcze parę lat temu urządzenia chłodnicze nie cieszyły się w Polsce większym uznaniem, obecnie na ich założenie decyduje się coraz więcej Polaków. Nie powinno to zaskakiwać – są skutecznym i mało kosztownym sposobem na to, by zagwarantować naszej rodzinie komfortową temperaturę w czasie gorących dni.

Klimatyzator mobilny

Są wykorzystywane w dowolnych miejscach bez potrzeby instalacji. Mimo, że są naprawdę praktyczne, mają pewne wady. O co chodzi? Mają niestety siłę kilka razy mniejszą, niż klimatyzatory stacjonarnych.

Klimatyzator zewnętrzny

O wiele efektywniejsze są urządzenia stacjonarne, które z powodzeniem sprawdzą się nawet w największych obiektach. Produkuje się urządzenia o różnych parametrach, dzięki czemu klimatyzator split dopasujemy zarówno do niewielkiego mieszkania, jak i dużego oddziału firmy.

Jak znaleźć najlepszy klimatyzator?

To, jaką moc powinien mieć dany klimatyzator domowy, zależy od kubatury pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany. Pod uwagę warto wziąć także ilość działających tam urządzeń wytwarzających energię – gdy jest ich wiele, lepiej wybrać klimatyzator o nieco lepszych parametrach.

Montaż klimatyzatora

Założenie klimatyzatora nie powinno być dużym kłopotem. Kluczowe znaczenie ma w takich sytuacjach dobór odpowiedniego położenia – klimatyzator nie może znajdować się blisko lodówek lub telewizorów, bowiem ich sąsiedztwo zmniejsza jego wydajność. Nie można też zastawiać jego otworów – istnieje ryzyko przepalenia.