Energooszczędny grzejnik na podczerwień

Grzejnik na podczerwień to nowoczesny sposób uzyskiwania ciepła dla budynków. Rozwiązanie to jest niezwykle ekologiczne, świetnie sprawdza się w naszym klimacie i służy do ogrzewania całego domu. Sprawdźmy więc z jakiego powodu grzejnik na podczerwień niedługo może wyprzeć klasyczne metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – niezwykle energooszczędne

Panele grzewcze emitujące podczerwień wyprodukowane są z najlepszego włókna węglowego, które pozwala uzyskać znakomite efekty. Ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie, w przeciwieństwie do kaloryferów. Tak przy suficie, jak i w niższych warstwach pomieszczenia, panuje identyczna temperatura. Ogrzewanie infrared wykorzystuje się w rozmaity sposób – do konstrukcji wewnętrznych, sufitów. Używa się go zarówno w miejscach suchych oraz o podwyższonej wilgotności. Płyty są elastyczne oraz niesamowicie dyskretne – można je zamaskować poprzez szpachlowanie albo okładziny ceramiczne.

Grzejnik na podczerwień – świetnie oddziałuje na układ oddechowy człowieka

Ciepło emitowane przez grzejnik na podczerwień gromadzi się w pomieszczeniu, znika także problem związany z wilgocią. Gwarantuje to redukcję wydatków na ogrzewanie. Wyprodukowane ciepło jest też bezpieczne – dowiedziono, że świetnie działa na organizm człowieka i zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia schorzeń układu oddechowego, które wywołują klasyczne metody ogrzewania. Nie występuje tutaj zjawisko konwekcji, dzięki czemu ciepło w pomieszczeniu jest bezpieczne i nie roznosi uczulających substancji. W przypadku ogrzewania infrared ciepło ma 2 źródła: uzyskiwane wprost z paneli oraz oddawane przez ściany i meble. Metoda ta sprawia, iż grzejniki na podczerwień stają się doskonałą alternatywą dla standardowych metod ogrzewania budynków.