Cieplej z podczerwienią

Klasyczne techniki grzewcze posiadają mnóstwo wad. Entuzjaści eleganckich pomieszczeń często wskazują kaloryfery. Zajmują one niemało miejsca, niekiedy nie wkomponowując się do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Dlatego projektanci stale poszukują sposobów alternatywnych. Najważniejszym wśród nich są grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od tradycyjnych grzejników, wyglądają naprawdę elegancko, a ich inną zaletą jest duża wydajność – to wszystko sprawia, że tego rodzaju systemy, choć kilka lat wcześniej nieodkryte, teraz zyskują w Polsce wielu entuzjastów.

Grzejnik na podczerwień – reguły funkcjonowania

Grzejnik na podczerwień rozgrzewa się do niemałych temperatur, przez co generuje się promieniowanie elektromagnetyczne. Jest ono niewidoczne dla człowieka i, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie ogrzewa powietrza, co w ogromnym stopniu rzutuje na wygodę domowników. Ciepło jest odbierane przez ściany oraz meble, a te później oddają je do pomieszczenia – eliminowany jest zatem problem kurzu unoszonego przez nagrzane powietrze.

Grzejnik na podczerwień – zalety?

Najistotniejszą silną stroną opisywanych instalacji okazuje się na pewno efektywność – decydując się na założenie grzejnika na podczerwień, na prąd wydamy nawet jedną piątą mniej niż użytkownicy tradycyjnych systemów. Grzejnik na podczerwień to też doskonałe wyjście dla ludzi ceniących dobrze zaprojektowane mieszkania – może być montowany na wszystkich ścianach, zaś jego wzornictwo ułatwia dopasowanie do wszystkich mebli.