Topaz mistyczny w jubilerstwie

Potrzebujesz mystic topazu? Odwiedź ten adres

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku może się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma fioletowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak przed momentem wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Ważna okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do danej kreacji.