Subtelne piękno biżuterii z topazami

Dowiedz się, gdzie zamówić topazy

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Poza tym jest też jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od dawna są cenione przez złotników i nabywców ozdób. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zwykle przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Typy biżuterii z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z owym kruszcem. Warto przy tym dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są też modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki oraz wisiorki, ale złotnicy wytwarzają również innego rodzaju ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to często wydatek rzędu tysiąca PLN, podczas gdy na srebrne wydamy nawet sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – dostępna w sieci

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać modele najbardziej odpowiadające danym upodobaniom warto więc wybrać się do kilku salonów – a to pochłania mnóstwo czasu. By tego uniknąć, warto zdecydować się na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym korzystając z internetu możemy także trafić na pierścionki czy wisiorki w okazyjnych cenach.