Kolczyki – rodzaje zapięć

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, materiał wykonania oraz formę, ale też na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Minusem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Tak samo popularny jak tradycyjny bigiel, lecz prostszy w zakładaniu, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, gdy nie ubieramy odzieży z wysokim kołnierzem, szalików czy czapeczek.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Dziś stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Właśnie tego rodzaju kolczyki panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]