Oprawa oświetlenia ewakuacyjnego

Jeśli chcesz, aby Twoja hala produkcyjna, biuro lub sala konferencyjna były w zgodzie z zasadami BHP, to kup oprawy oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Istnieją na rynku produkty o różnorodnej mocy i szerokiej gamie wzorców. Za pomocą opraw awaryjnych, tabliczka z ludzikiem na zielonym tle będzie w sposób zauważalny pokazywała każdemu drogę ewakuacyjną. Profesjonalne oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mogą pomóc uratować wiele osób – z tego powodu nie warto oszczędzać w czasie ich zakupu.

Sens stosowania opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Oświetlenia ewakuacyjnego używa się w przypadku zaniku zasilania opraw do oświetlenia głównego. Oprawy awaryjne muszą być podłączone do źródła osobnego od źródła zasilania instalacji podstawowej. Wszystko po to, aby w razie zagrożenia zapewnić ludziom bezpieczne i szybkie opuszczenie budynku.

Jakie są rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego?

Powyższe oprawy dostępne są w wersjach jedno- i dwustronnych. Poza tym możemy wybrać rodzaje przyłączone do zasilania centralnego lub posiadające indywidualną baterię. Na rynku istnieją też oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, które umożliwiają regulację rozsyłu światła.