Garść informacji o znakach BHP

Sprawdź, gdzie nabyć znaki BHP, wejdź na www.poniedzialek.pl

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na przeróżnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko stosowane są również w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – nadal pozostaną wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet przy złym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych trudności. Doskonale upora się z tym każdy.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]