czyszczenie infekcji wordpress, usuwanie infekcji wp

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym CMS-em, że ilość stron i sklepów działających z jego zastosowaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Treści na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Strona wysyła spam? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie kilka z możliwych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach niezbędne jest błyskawiczne działanie, aby zlikwidować źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów powinno się zlecić fachowcom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych prowadzą dokładny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, redukujące niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć także wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, bowiem usunięcie wszelkich efektów zainfekowania nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]